Om oss

Om oss

Barnpedagogiskt Forum är en ideell förening med säte i Göteborg. Föreningens syfte är att samla in och sprida information och kunskap om utvecklingsarbete i förskolor och skolor. Verksamheten bedrivs genom föreläsningar, seminarier och studiebesök. Föreningen skall också sprida information i form av rapporter och olika former av studiematerial.Föreningen leds av en styrelse som representerar ett spektrum av företrädare för förskola, skola, universitet och högskolor samt jämförbar verksamhet.

 

Verksamhetsberättelse 2014

FÖRENINGENS STYRELSE

Monica Hallborg Jedenberg, ordf monica.hallborg@telia.com

Harriet Tegard Björck harriet.tegard-bjorck@telia.com

Thomas Holgersson thomas.holgersson@lerum.se

Eivor Ahl ahleivor@gmail.com

Marcis Morgensterns, kassör marcis.morgensterns@gmail.com

Suppleanter:

Susanne Ekstrand susanne.ekstrand@falkoping.se

Pia Williams pia.williams@ped.gu

 

Medlemskap

Medlemskap i föreningen är öppen för alla som vill stödja föreningenssyften. Medlemsavgiften är 100 kr. Avgiften kan sättas in på PlusGiro 46 88 27-1 eller sändas via Swish nummer 1231166255. Ange namn, adress och e-postadress på inbetalningskortet eller sänd ett meddelande per mail till kassören. Vi sänder kommande program till alla medlemmar. Genom hemsidan kan Du få information om kommande aktiviteter.

 

Barnpedagogiskt forum | Hagtornsvägen 5, 442 77 Romelanda | info@bpforum.se